Twoja opalenizna z wakacji – pielęgnacja

Twoja opalenizna z wakacji – pielęgnacja

Wakacje to czas kiedy wszyscy chcemy nabrać innego koloru, dlatego z przyjemnością wyciągamy się na leżakach i bez względu na to czy jest to basen, plaża, działka czy ogród obok domu, korzystamy z uroków ciepłych dni. Opalanie wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością – nieumiejętne wylegiwanie się na słońcu, może być bardzo negatywne w skutkach dla naszej skóry. Chcąc zadbać o nią odpowiednio i przygotować na duża dawkę promieni słonecznych, powinniśmy zadbać o dobre kosmetyki ochronne.

Jakie kosmetyki wybrać?

W zależności od tego jaką mamy karnację, musimy wybrać odpowiednie filtry. Jeśli należycie do typu bladych osób i opalacie się na czerwono, koniecznie zainwestujcie w najwyższe filtry, czyli 50, lub ewentualnie 30. Będzie to najlepsza ochrona dla Waszej skóry, która jest bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Dla tych, którzy nie cierpią na syndrom raka nieboraka, najlepsze będą filtry od 30 w dół, jednak nie wolno przesadzać i już pierwszego dnia opalać się z filtrem 5.

Jak się opalać?

To też ogromna sztuka. Najważniejsze to pilnować, aby zawsze smarować się kremem z filtrem, najlepiej po wyjściu z wody. Wodoodporne filtry to absolutny must have jeśli lubicie w niej spędzać najwięcej czasu, lub też jesteście rodzicami. Pociechy uwielbiają pluskać się w wodzie. Warto mniej więcej co pół godziny zmieniać pozycję na leżaku i przekręcać się z brzucha na plecy i odwrotnie. Dzięki temu nasza opalenizna będzie nie tylko równomierna, ale również nie spalimy się za mocno tylko z jednej strony.

Co z pieprzykami i bliznami?

Jeśli na naszym ciele od dawna widnieją blizny, znamiona lub duże pieprzyki, koniecznie należy zakryć je grubszą warstwą kremu z filtrem. Niestety takie miejsca są dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które w wielu przypadkach nieodpowiedniego chronienia skóry, powoduje raka. Aby wystrzec się tej okropnej choroby, zaleca się stosowanie nie tylko wysokich kremów z filtrem, ale również niewystawianie tych obszarów działa na słońce dla naszego własnego dobra.

Nakrycie głowy i okulary

Całkowitą ochronę zapewni nam do końca kapelusz lub czapka. Głowa powinna być zawsze osłonięta od słońca, aby nie narażać naszego organizmu na udar słoneczny. Bardzo ważne jest także noszenie odpowiednich okularów, których szkła chronią przed promieniowaniem UV. Oczy także muszą być odpowiednio chronione. Okulary można dobrać najlepiej w salonie optycznym, gdzie osoby z wadą wzroku mogą wykonać także specjalne okulary przeciwsłoneczne wraz z uwzględnieniem w szkłach swojej wady.