Sposoby na biały uśmiech

Śnieżnobiałe, ładne zęby to marzenie wielu osób, dla których ważny jest zadbany wygląd. Osiągnięcie idealnej prezencji to często cel, po osiągnięciu którego ludzie spodziewają się poczuć dobrze we własnej skórze – dlatego przemysł kosmetyczny działa tak prężnie. Kwestia białych zębów to zaś zagadnienie z pogranicza zabiegów upiększających i koniecznej higieny osobistej, połączonej z dbaniem o zdrowie.

Czyszczenie i wybielanie

Oczywiście podstawą dbania o zdrowe i piękne zęby jest ich regularne czyszczenie, dokonywane przy pomocy specjalnie opracowanych specyfików. Wśród dostępnych na rynku past do zębów dość szeroką gamę reprezentują obecnie właśnie preparaty wybielające. Efekt wybielenia uśmiechu mają zapewnić także specjalnie udoskonalone szczoteczki, czy to tradycyjne, czy elektryczne, wzbogacone o nakładki ścierające osady z powierzchni zębów. Ci, którym zależy na szybszych rezultatach, mogą podczas wizyty u dentysty poprosić o usunięcie kamienia nazębnego, a następnie o wybielający zabieg laserowy lub założenie żelowych nakładek wybielających, które nosi się przez niecałą dobę. Taka specjalistyczna pomoc jest jednak dość kosztowna, dobrze więc mieć na uwadze, że istnieją tak zwane domowe sposoby na stopniowe wybielanie zębów.

Dobre nawyki

Warto pamiętać, że na kolor zębów ogromny wpływ mają nawyki żywieniowe oraz niektóre nałogi, które determinują stosowanie rozmaitych substancji o niekorzystnym działaniu także na prezencję zębów. Obecność ciemnego osadu na powierzchni zębów może być konsekwencją barwiących pokarmów, na przykład regularnego picia mocnej, czarnej herbaty lub kawy. Niektóre składniki żywieniowe, jak na przykład truskawki, ananasy czy jabłka zawierają kwas, który skutecznie rozprawia się z przebarwieniami. Co więcej, żucie nasion, orzechów i pestek może w delikatny sposób ścierać warstwy niechcianych osadów. Zęby tracą swój naturalny kolor oczywiście także wówczas, kiedy się psują lub gdy ich właściciel regularnie pali papierosy. Chcąc poprawić prezencję swojego uśmiechu, wypada więc nie tylko skupić się na wypróbowywaniu różnego rodzaju zabiegów wybielających, ale również zadbać o zapobieganie niektórym przyczynom tego estetycznego problemu. Zerwanie z nałogiem palenia nikotyny to decyzja korzystna dla zdrowia całego organizmu, podobny charakter może mieć zmiana nawyków w kwestii wypijanych napojów. Naukowcy udowodnili, że z punktu widzenia zdrowia zębów, najzdrowsza jest zielona herbata, która ma moc wzmacniania szkliwa i zapobiega pojawieniu się próchnicy, która także przyczynia się do pogarszania wyglądu zębów.

Dodaj komentarz