Po zastosowaniu się do tych rad wyjdziesz opalona jak nigdy dotąd!

Po zastosowaniu się do tych rad wyjdziesz opalona jak nigdy dotąd!

Co raz bliżej lata. Z pewnością tego roku marzy Ci się zdrowa i piękna opalenizna. W jaki sposób możesz przyśpieszyć ten proces oraz jak do tego doprowadzić aby tym razem nie smażyć się na potocznego ,,raczka”.

Już na samym początku, jeszcze przed pójściem na plażę warto się idealnie poddać zabiegu o nazwie peeling. Do czego on powinien posłużyć każdej ,,plażowiczce”? Z pewnością odpowiadać to będzie za to, że naskórek nie będzie odpowiadał za niewłaściwą opaleniznę.

Do tego aby opalanie były skuteczne należy się także zabezpieczać cały rok! W jaki sposób tego dokonać, czy to jest aż takie ciężkie? Nie, po prostu warto na wszelkiego rodzaju znamiona oraz pieprzyki stosować preparaty, które składają się z faktora. Minimalna liczba czasu w tym przypadku powinna dotyczyć 30-40minut.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że będąc w posiadaniu wysokiego faktora nie musimy się prawie niczego obawiać. Należy odnaleźć taki, który będzie odpowiadał także za ochronę UVA i UVB. Oczywiście warto zachować trzeźwą głowę i z tego powodu uświadomić sobie to, że to nie daję 100% ochrony. Przede wszystkim należy pamiętać o podstawowej ochronie na głowie poprzez chustkę lub jakąś czapkę.

Czy da się rozpocząć odpowiednio sezon opalania? Oczywiście, że tak. W tym przypadku warto zacząć suplementację beta-karotenem. To właśnie on może gwarantować przeciwutleniacze a one odpowiadać będą za odpowiednią redukcję wszystkich wolnych rodników, które niestety mogą się powiększać ze względu na promieniowanie UV. W jakich produktach można odnaleźć ich bogate źródło? Przede wszystkim da się je znaleźć w m. in dyni, szpinaku, pomidorach, brokułach oraz wielu innych. Szczególnie w sezonie letnim warto zwiększyć ilość ich spożywania.

Czy całościowe zabezpieczenie skóry może wystarczać? Oczywiście, że nie. W tej sytuacji warto skorzystać z okularów przeciwsłonecznych z odpowiednim filtrem a na głowie warto mieć odpowiednią czapkę czy chustę.

Bezpieczne opalanie nie powinna się odbywać w godzinach od 10 do 15. W tym przypadku wysokość promieni słonecznych jest niestety bardzo duża i warto w tym czasie przebywać w jakimś ustronnym miejscu np. cieniu. Przebywając nawet gdzieś pod parasolem warto powiedzieć o tym aby przede wszystkim we właściwy sposób się nawadniać. Nie należy zapominać o piciu wody, w tym czasie warto wypijać ją w liczbie 2 lub 3 litrów. Dzięki temu można idealnie zapobiegać obniżeniu się ciśnieniu krwi a także ogólnym osłabieniu naszego organizmu w tak ogromny ,,żar” z nieba.