Manicure hybrydowy – wzbogać swoje paznokcie delikatnym nail artem

Od dłuższego czasu nie ustaje moda na manicure hybrydowy. Jest on o wiele trwalszy od lakierów tradycyjnych – w zależności od płytki paznokcia utrzymuje się od jednego nawet do trzech tygodni. Często nawet wystarczy uzupełnienie koloru u góry paznokcia, gdyż reszta manicure’u jest nienaruszona. Najmodniejsze jest akcentowanie jednego z paznokci za pomocą nail artu, stworzenie jednakowego efektu na wszystkich bądź też pomalowanie każdego z nich innym kolorem. Przedstawiamy pomysły na oryginalne i zwracające uwagę zdobienia.

Lustro

Za pomocą pyłków możemy stworzyć na paznokciach efekt lustrzanego połysku. Manicure zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia, bazy i dwóch warstw czarnego koloru, na które kładziemy No wipe top coat – produkt przeznaczony specjalnie do wcierania pyłków. Wówczas za pomocą specjalnej gąbeczki lub aplikatora nakładamy produkt na paznokieć, wykonując delikatne, pocierające ruchy. Efekt jest natychmiastowy! Cały proces kończymy ostatnią warstwą topu. Niezwykle efektowne są także pyłki multichrome – tworzące na paznokciu wrażenie dwóch lub trzech przenikających się kolorów, w zależności od kąta padania światła. Szeroki wybór pyłków i akcesoriów do ich aplikacji znajdziesz w sklepach internetowych. Można je znaleźć na stronie Naszego partnera, przy okazji koniecznie sprawdź też produkty Cosmetics Zone na lakieryhybrydowe.pl

paznokcie hybrydy

Biżuteria na paznokciu

Przyklejenie ozdobnego kryształku bądź stworzenie nail artu z jego wykorzystaniem najczęściej jest praktykowane na accent nail – jedynie na jednym paznokciu. Możesz spróbować kolorystyki nude na wszystkich paznokciach, na serdecznym palcu tworząc zdobienie.
Za pomocą gąbeczki do makijażu nałóż 3 odcienie beżu, delikatnie nachodzące na siebie – stworzysz w ten sposób efekt ombre. Pamiętaj, że każdą warstwę powinnaś utwardzić w lampie! Ładnie zblendowane ombre wymaga nałożenia co najmniej dwóch gąbeczkowych warstw. Gdy zakończysz manicure topem, umieść u szczytu paznokcia jeden bądź trzy srebrne kryształki i dopiero utwardź w lampie. Jeśli nie czujesz się pewnie, wykonaj dwie warstwy za pomocą top coat.
Takie zdobienie jest niezwykle eleganckie, dostosowane do każdej okazji, a jednocześnie zwracające uwagę delikatnym, biżuteryjnym błyskiem. W manicurze hybrydowym nie ma konieczności stosowania kleju, kryształki bądź cekiny będą stabilnie umocowane w utwardzonej warstwie topu.

Free hand nail art

Paznokcie malowane farbkami za pomocą malutkich pędzelków to nic innego jak free hand nail art. Wyspecjalizowana manicurzystka jest w stanie na malutkiej powierzchni paznokcia namalować wszystko – od kwiatów, poprzez postacie rysunkowe, aż do portretów (hitem jest twarz Marilyn Monroe na accent nail). Nie jest to łatwa sztuka, ze względu na mikro-drżenie dłoni. Efekt wynagradza jednak wszystkie starania! Pozostałe paznokcie powinny być utrzymane w tej samej gamie kolorystycznej, tak aby nie odwracały uwagi od głównego zdobienia.

Folie transferowe

Folie to cieniuteńkie paski specjalnego tworzywa, służące do przeniesienia wzoru na paznokieć. Najpiękniejszy efekt można uzyskać dzięki foliom holo – odbijającym wszystkie kolory tęczy.
Paznokieć przygotowujemy za pomocą bazy i dwóch warstw koloru (zbliżonego do podstawowego koloru folii, tak aby wyeliminować ewentualne prześwity). Następnie malujemy go specjalnym klejem do folii (do nabycia w sklepach internetowych lub specjalistycznych), przykładamy ucięty kawałeczek i dokładnie dociskamy (około 20 sekund), po czym odklejamy folię. Wzór jest już odbity! Teraz wystarczy pokryć go ostatnią warstwą topu.

Dodaj komentarz