Jak pielęgnować paznokcie?

Jak pielęgnować paznokcie?

Wizytówką każdej kobiety są jej paznokcie. To właśnie dzięki nim dłonie wyglądają nieskazitelnie. Kiedy zaczynają się rozdwajać, łamać czy pękać, pojawia się problem, który często wymaga pomocy specjalisty. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak dbać o paznokcie jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek z nimi problemy.

Kondycja paznokcie to nie tylko ładnie wypiłowane płytki czy idealnie nałożony na nie lakier. Za wygląd naszych paznokci odpowiada również nasza dieta. Jeśli odżywiamy się nieodpowiednio, dieta jest uboga, brakuje w niej warzyw i owoców, można być pewnym, że kondycja paznokci nie będzie najlepsza. Zaczną się one łamać, będą się rozdwajać, a ich kolor również może być mało zachęcający.

Kiedy warto udać się do specjalisty?

Niektóre problemy z paznokciami bez wątpienia wymagają pomocy specjalisty. Taka sytuacja ma miejsce na przykład wówczas, kiedy naszym problemem jest wrastający paznokieć. Podobnie sami nie poradzimy sobie w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z pęknięciami paznokcia, które są efektem uszkodzenia łożyska paznokcia. Wykwalifikowana manikiurzystka doskonale poradzi sobie z tym problemem. My sami możemy mieć natomiast problem.

Stosuj odżywki

Odzywki wzmacniające i odżywiające paznokcie to absolutna podstawa, aby paznokcie były w należytej kondycji. Najrozsądniej jest nakładać je co drugi dzień. Po upływie tygodnia zmywa się je zmywaczek, który nie powinien jednak zawierać acetonu. Już po upływie czterech tygodni można zauważyć wyraźną poprawę kondycji paznokci. Staną się one silne, przestaną się łamać i rozdwajać. Trzeba jednak pamiętać, aby stawiać na naprawdę dobre jakościowo preparaty. Powinny znajdować się w nich między innymi żelazo oraz wapń. Wnikają one głęboko w płytkę paznokciową, skutecznie ją wzmacniając i uelastyczniając.

Pamiętaj o podkładzie

Kobiety, które uwielbiają malować swoje paznokcie na ciemne kolory powinny pamiętać o stosowaniu również specjalnych podkładów. Tylko bowiem wtedy nie ma ryzyka tego, że po usunięciu lakieru paznokieć będzie miał brzydkie zabarwienie, którego usunięcie będzie niezwykle trudne. Jeżeli nie mamy bazy, sięgnąć możemy po zwykły bezbarwny lakier. Ważne jest, aby ciemnych kolorów nie nakładać wprost na płytkę paznokciową.

Używaj tylko szklanych lub papierowych pilniczków

Podstawowym błędem większości kobiet jest piłowanie paznokci metalowymi pilniczkami. Bardzo często pozostawiają one zadziory, które nie tylko brzydko wyglądają, ale również negatywnie odbijają się na kondycji paznokci. Znacząco osłabiają płytkę, które może zacząć się łamać i rozdwajać. Chcąc spiłować paznokcie, sięgać należy tylko i wyłącznie po szklane lub papierowe pilniczki. Piłowanie nimi wymaga nieco więcej czasu, ale można być pewnym, że nie odbywa się to ze szkodą dla paznokci.

Właściwa pielęgnacja paznokci naprawdę nie jest trudna. Wystarczy pamiętać jedynie o kilku prostych zasadach, które zostały omówione powyżej, aby móc cieszyć się pięknymi paznokciami, które staną się prawdziwą wizytówką kobiety eleganckiej i mającej klasę.