Dalekowschodnie sekrety pięknej cery

Dalekowschodnie sekrety pięknej cery

Mieszkańcy Dalekiego Wschodu już nie raz dali dowody na to, że podchodzą z ogromnym szacunkiem do kwestii zdrowia i odpowiedzialnie dbają o równowagę fizyczno-psychiczną, przez co dożywają długich lat życia w bardzo dobrej formie. Azjatki, zwłaszcza te mieszkające w Korei, znane są z kolei na całym świecie z tego, że upływający czas zdaje się nie mieć wpływu na wygląd ich cery, starzeją się w niemal niezauważalny sposób, prezentując nawet w dojrzałym wieku oblicza godne nastolatek. Oczywiście nie dokonują tego dzięki odkryciu dostępu do legendarnego źródła wiecznej młodości – po prostu ściśle przestrzegają kilku kluczowych zasad, dotyczących prowadzenia zdrowego trybu życia i wykonywania konkretnych, codziennych czynności pielęgnacyjnych. Są dowodem na to, że odpowiednia systematyczność i przywiązanie do mądrych zasad to klucze do sukcesu.

Pielęgnacja zamiast upiększania

Taktykę, którą stosują Azjatki podczas dbania o cerę twarzy, warto pochwalić za jej mądrość. Panie z Dalekiego Wschodu wychodzą bowiem z założenia, że piękno to coś indywidualnego, co każda z nich już ma, a jedyne co można robić, to rozsądnie o nie dbać. Kosmetyki stosowane w Korei i sąsiednich krajach to przede wszystkim preparaty oczyszczające skórę, nawilżające ją i dostarczające składników odżywczych. Azjatki nie używają takiej ilości kosmetyków kolorowych, maskujących i udoskonalających cerę, co Europejki i Amerykanki. W dalekowschodniej pielęgnacji skóry, codzienne i dogłębne oczyszczanie cery z zanieczyszczeń to absolutna podstawa i swoisty rytuał, składający się z wielu kroków. W materii samego oczyszczania skóry, Azjatki preferują umiejętne masowanie powierzchni twarzy olejami, które najskuteczniej rozpuszczają zanieczyszczenia. Dopiero w dalszej kolejności stosują popularne w innych rejonach świata żele i toniki. Oczywiście koniecznością jest także regularne wykonywanie peelingu, czyli ścieranie starego naskórka oraz systematyczne nakładanie kremów nawilżających i masek dostarczających ważnych substancji także głębokim partiom skóry. Wspomniany masaż to kategoria bardzo szeroka, niemal każda pani stosuje innego rodzaju techniki, zwykle podczas nakładania konkretnych preparatów, zaś ich celem jest poprawienie ukrwienia twarzy oraz przyspieszenie wchłaniania się pielęgnacyjnych kosmetyków. Popularne w tamtym rejonie świata są także specyficzne ćwiczenia mimiczne, których zadaniem jest wzmocnienie poszczególnych mięśni – sprawne, nie wiotczeją z wiekiem zbyt szybko i przyczyniają się w znacznej mierze do zachowania młodzieńczego wyglądu.

Tryb życia zdrowy dla skóry

Traktowanie powierzchni skóry w odpowiedni sposób konkretnymi specyfikami kosmetycznymi to tylko połowa drogi do osiągnięcia sukcesu, jakim jest piękna i młodo wyglądająca cera. Równie ważne jest prowadzenie takiego trybu życia, który uwzględnia potrzeby skóry i ma na uwadze, działanie jakich czynników jej szkodzi. Azjatki bardzo skrupulatnie chronią się przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, emitowanego przez słońce: o ile poprzednie pokolenia nie rezygnowały z noszenia w słoneczne dni parasolek przeciwsłonecznych, o tyle współczesne Koreanki i Japonki nigdy nie zapominają o zastosowaniu kremów wzbogaconych o specjalne filtry. Słońce może bowiem przyczynić się do przyspieszenia procesów starzenia się komórek, wpłynąć na pojawienie się zmarszczek oraz spowodować pojawienie się przebarwień. Na kondycję skóry duży wpływ ma także odpowiedni poziom płynów w organizmie – można na to wpłynąć, pijąc regularnie czystą wodę lub znaną z licznych prozdrowotnych właściwości zieloną herbatę.