Cechy charakterystyczne cer

Cechy charakterystyczne cer

Z pewnością każda kobieta powinna się zastanowić nad tym jaki rodzaj cery posiada. Ogólnie ich liczba wynosi 4. Do nich z pewnością należy zaliczać – normalną, tłustą, suchą a także mieszaną. Istnieją specyficzne cechy po których można rozpoznać każdą z nich.

Cera normalna to marzenie każdej osoby dorosłej. Można do niej dojść w pewien sposób ale wymaga to ogromnego poświęcenia poprzez właściwą pielęgnację. Taką cerę przynajmniej do okresu dojrzewania posiadają dzieci, później niestety różnie to może wyglądać. Największą charakterystyką tej cery jest przede wszystkim lekko różowa barwa lub bardzo jasna. Osoby z takim rodzajem skóry odznaczają się dość dużą gładkością, wygląda niesamowicie bez żadnych oznacz zmęczenia. Cera normalna na ogół nie zawiera żadnych problemów skórnych. W tym przypadku brak jest tutaj jakichkolwiek niedoskonałości w postaci zaskórników, wyprysków czy także pryszczy. Czemu to wszystko należy zawdzięczać? Przede wszystkim temu, że można liczyć na właściwy poziom nawodnienia a także nawilżenia. Gruczoły łojowe nie będą aż tak aktywne jak w przypadku np. cery tłustej.

Czym jest cera sucha? W skrócie to coś zupełnie innego do twarzy z cerą normalną. Jaki jest jej kolor? Cecha sucha charakteryzuję się bladym odcieniem – dodając odcień różu można zaobserwować to w jaki sposób naczynka będą prześwitywać w dużym stopniu przez cienki naskórek. Posiadaczki tego rodzaju skóry mogą się liczyć z tym, że ich skóra będzie bardzo mało napięta oraz mniej elastyczna. To właśnie może powodować bardzo dużą wrażliwość na różnego rodzaju urazy poprzez różnego rodzaju pęknięcia i zadrapania. Osoby posiadające ten typ skóry bardzo często po umyciu twarzy(tonikiem lub zwyczajnie wodą) czują się jakby były ściągane poprzez lekkie pieczenie, świąd bądź mrowienie. Cera sucha nie jest odpowiednio przyzwyczajona do czynników atmosferycznych – w tym przypadku może mieć problem z gorącem, suchością lub słońcem. Prawdopodobnie osoby z tym rodzajem skóry mogą się spodziewać tego, że ich skóra powodować będzie szybki proces starzenia się.

Trzecim typem cery jest mieszana. Charakteryzuję się pojawianiem większej aktywności łoju w strefie T – chodzi tutaj o rejony na policzkach, podbródka oraz czoła. Na twarzy można odnaleźć niektóre obszary części przesuszonych a także tych co się przetłuszczają z tego powodu, że następuje pomniejszone wytwarzanie składnika sebum. Pielęgnacja tego rodzaju skóry powinna polegać na odpowiednim nawilżeniu części skóry suchej lub natłuszczeniu a także regulacją wytwarzania sebum na partiach, które znajdują się w strefie T.

Osoby posiadające cechę suchą powinny uważać przede wszystkim na słońce, gdyż promienie mogą wpływać na uszkodzenie lipidów, kosmetyki które w swoim składzie zawierają alkohol albo mogą wysuszać czy ściągać. Różnego rodzaju proszki, peelingi – mających w składzie ziarniste lub mechaniczne mikrodermabrazje.

Cera tłusta powinna unikać przesuszenia, najczęściej może się ono pojawiać w miejscach taki jak usta, brwi lub pod oczami. Warto stosować substancje tłuste a także oleiste, które w pewien sposób będą silnie nawilżały. Przy użyciu odpowiednich kosmetyków można się pozbyć problemy z nadmiernym wydzielaniem łojotoku w strefie T. Należy pamiętać o tym aby posiadać produkt składający się z m.in. składników sebostatycznych, bakteriostatycznych, matujących, złuszczających, keratolitycznych. To właśnie one w pewien sposób będą mogły zredukować nieodpowiedni wpływ w przypadku pojawiania się zaskórników lub pryszczy na skórze. Należy o tym pamiętać odwiedzając po raz kolejny sklep z kosmetykami.